Spolky z Braníka

Braník žije aktivními lidmi a také spolky. Jsme moc rádi, že v Braníku máme dva divadelní spolky a milé podniky, díky kterým se pořád něco děje. Tady najdete naše nejbližší „kamarády“ a spolupracovníky, díky kterým je Braník takový, jaký je a kteří Našemu Braníku také hodně pomohli!

Branické Vši

Amatérský divadelní soubor, který vznikl v podstatě náhodou, když vybouchlo loutkové divadlo pro děti. Počet členů se pohybuje mezi 8 až 12. Branické Vši můžete vidět jednou za rok na Adventu v Braníku a jednou za rok na Braník Sobě.
www.branickevsi.cz

Festival Braník Sobě

Parta nadšenců a branických patriotů už tradičně pořádá neziskový festival BRANÍK sobě, který se koná vždy na začátku září v rámci Zažít město jinak.
www.braniksobe.cz

Divadlo KUBRT

KUBRT (KUlovna BRaník Teátr) je amatérský, ale autorský divadelní soubor, který má své kořeny v branickém podniku Kulovna.
http://www.divadlo-kubrt.cz

Periferie Cafe

Příjemná kavárna v samotném srdci Braníka, která je zároveň kulturním centrem a účastníkem většiny akcí, které se v Braníku dějí.
http://periferiecafe.cz/

Studio Mísha

Studio Mísha, s rodinnou atmosférou, kde kromě mnoho druhů kosmetických ošetření mohou zákaznice a zákazníci vyzkoušet i báječné masáže, pedikúru a manikúru. Díky Studiu Mísha se v Braníku koná spousta akcí, včetně vánočních sbírek po festival Braník Sobě.
www.studiomisha.cz

Komunitní zahrada ZEBRA

Od roku 2013 funguje v Braníku komunitní zahrada Zebra (ZElený BRAník). Vizte www.facebook.com/ZelenyBranik
Zahradu naleznete zde: http://mapy.cz/s/7Xpk – pro návštěvu a možnost využití zahrady je potřeba se domluvit předem a to na mailu:
zelenybranik@gmail.com

Kulovna Bar

V Kulovně vznikl KUBRT, Kulovna pořádá Kulobraní a volbu branického krále a je to další z center branického života.
www.facebook.com/kulovna.bar

Frank Bold

Frank Bold je mezinárodní tým právníků. Od roku 1995 pomáhají občanům i firmám. Nošovic po Brusel, v Brně i v Haagu. Řeší aktuální společenské výzvy.
Právníci Frank Bold pomáhají aktivním občanům vyznat se v džungli předpisů a řízení tak, aby mohli chránit a spoluvytvářet svět kolem sebe.
Od září 2013 byly branické spolky partnerem Frank Bold, který jim nabídl bezplatnou právní podporu Právě jeho právníci poprvé upozornili na možnost zažalovat úpravu
územního plánu, na základě které měl na místě bývalých zelinářských zahrad vyrůst osmipatrový Obytný soubor Braník. Žalobu, která byla úspěšná!
http://frankbold.org/

Zpět na úvod